Przejdź do głównej zawartości

Program Mieszkanie Plus ...

Rząd Beaty Szydło ruszył z kolejnym sztandarowym programem zaraz po Programie Rodzina 500+. Dokładnych informacji jeszcze nie ma, lecz pojawiło się ich tyle by można było go ocenić na chwilę obecna.
Cały ten program ma zastąpić już istniejący program "Mieszkanie dla młodych". Dla kogo ma być skierowany ten nowo powstały? Niby dla wszystkich, których nie stać na mieszkanie, lecz już na samym początku, Pani Beata Szydło, mówiła, iż mogą się pojawić kolejki i mieszkania będą przysługiwać na sam pierw rodzinom wielodzietnym, później będzie to zależało od punktacji?, cokolwiek to oznacza. Na początku myślałem, iż będzie to projekt na miarę komunizmu zbudujemy X mieszkań, jak było to z programem 500 +. Lecz jest inaczej. Liczba mieszkań będzie dość niska. Rząd na dzień dzisiejszy planuję około 6 tysięcy, w całej Polsce. A warto przy tym wspomnieć, że w ubiegłym roku w naszym kraju zbudowano 147 tys. mieszkań i domów, a deweloperzy zbudowali z tego około 62 tysiące. 

Lecz nie to jest jakimś wielkim problemem tegoż programu. W grę chodzi, aby było tanio. A żeby było tanio należy budować na państwowych działkach, należących do Skarbu Państwa, których w dużych miastach jest bardzo mało, a jak występują to na obrzeżach. Na chwilę obecną do tego projektu przystąpiło 17 miast: Biała Podlaska, Chorzów, Dębica, Gliwice, Katowice, Kobyłka, Nowa Dęba, Pelplin, Poznań, Radom, Skawina, Stalowa Wola, Starogard Gdański, Trzebinia, Tychy, Wałbrzych, Września. Nie wiele ludzi z tego skorzysta. A całym tym przedsięwzięciem ma zająć się Narodowy Fundusz Mieszkaniowy, który ma być nie jako "bankiem ziemi", który zajmie się budową tanich mieszkań. 

Ważna też jest szacowana wartość 1 mkw. wynosząca od 10 do 20 złotych. I tu nasuwa się pytanie od czego to zależy? Od położenia danej działki od miasta ? Tego jakoś nie podano. Będzie można również nabyć takie mieszkanie na własność, ale to dopiero po 30 latach od początku wyjmowania. A koszt czynszu będzie większy o jakieś 20%. Wszystko się wydaję takie proste, a zarazem skomplikowane. 

Tutaj przydana grafika.

Kończąc cały ten program, jaki i działania rządu trochę przypominają czasy komunizmu. Lecz z tą zaletą, iż w komunie wiadomo kto rządził, a obecnie to nie do końca. Chodź jak powiedziała Pani Beata Szydło wraz z panem wicepremierem Mateuszem Morawieckim są pomazańcami czyli sługami Jarosław Kaczyńskiego, także chyba wiadomo kto nimi steruję. 

źródło:

Komentarze

  1. jAK cos to tu masz jeszcze poradnik w tym temacie. https://rynekpierwotny.pl/wiadomosci-mieszkaniowe/poradnik-program-mieszkanie-plus-niejednolite-zasady-organizacji-naboru/7492/ Szukam informacji na ten temat, ale cięzko znaleźć coś konkretnego. Dzieki za wpis

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kilka słów o Demokracji cz.2

Po krótkiej przerwie i obserwacji tego co się wyrabia w Polskiej polityce, należy się zastanowić na temat demokracji, o której już pisałem. Nie jestem jej zwolennikiem, ale trzeba z nią żyć.
Czy na pewno demokracja w Naszym kraju jest zagrożona ? Może powinno się jednak zmienić system, albo ordynację wyborczą(to nie wiele zmieni), albo pójść w stronę systemu pół prezydenckiego (semiprezydencki jak we Francji), lub prezydenckiego ? Bo to co się teraz wyprawia to zakrawa o państwo dwóch parlamentów. Podziały pomiędzy PiS-em, a opozycją coraz bardziej się pogłębiają.

ACTA 2.0 - O co chodzi ?

Od paru dni w Polskim internecie wrze, na temat Unijnej dyrektywy o ochronie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym (EPICA). Już nazywana ACTA 2.0, czyli druga próba ograniczenia wolności w internecie. O co w tym dokładnie chodzi? Jakie może mieć konsekwencje jej wprowadzenie, postaram się wyśnić.

Kanał Kra, czyli alternatywa dla cieśniny Malakki ?

Przez cieśninę Malakka przepływa ok. 20 proc. światowego handlu. Stanowi jedną z najważniejszych przepraw morskich dzięki, której są dostarczane rzeczy z Chin i odwrotnie. Obecnie coraz głośniej o tym by wrócić do koncepcji budowy kanału, omijającego cieśninę i skracając drogę statków o 2-3 dni.

Mowa o przesmyku Kra, na półwyspie Malajskim, który oddziela morze Andamańskie i zatokę Tajlandzką. Myśl przekopania półwyspu sięga 1677 roku i co jakiś czas wraca, a teraz ze wzmożoną siłą. Wszystko za sprawą Chin, gdyż tą cieśniną dostarczane jest niemal 80 proc. surowców do tego kraju, a ta droga morska jest pod kontrolą sił Amerykańskich. W przypadku wojny lub jakichkolwiek przepychanek politycznych USA, może ja zablokować lub utrudnić dostęp do tych wód. Dlatego też Państwo Środka coraz poważniej spogląda na ideę przekopu półwyspu Malajskiego. Tym bardziej, że strona Tajska również wysuwa zainteresowaniem tym projektem. Obie strony podpisały kilka lat temu porozumienie w tej sprawię. 
Kan…